Vchodové dvere Evolution sa skladajú z luxusnej sklo-hliníkovej dvernej výplne najvyššej kvality, vyrobenej z jedného kusu kaleného skla z exteriéru a jedného kusu hliníka z interiéru. Vnútri sa nachádza XPS Plus extrudovaný polystyrén s vylepšenými termo-izolačnými vlastnosťami a EPDM syntetická guma, ktorá absorbuje dilatácie až do 2,5mm. Evolution prináša maximálnu ochranu vďaka kalenému ESG sklu s vysokou pevnosťou v ohybe, odolnosťou proti nárazu a poškodeniu. Použitím skla sme úplne minimalizovali tepelnú rozťažnosť, čím výplň získala výbornú rozmerovú stabilitu. Pri výplni Evolution nenájdete žiadne nalepované, vkladané alebo vystupujúce prvky. Presklenie je integrované a náročnosť na údržbu je minimálna. Evolution to je to jeden kus a čistá línia jedného celku.

1. EXTRÉMNA ODOLNOSŤ KALENÉHO SKLA

Evolution ponúka maximálnu ochranu vďaka kalenému ESG sklu s vysokou pevnosťou v ohybe, odolnosťou proti nárazu a poškodeniu. Používame rovnaké sklo, aké sa používa aj v automobilovom priemysle, v lietadlách alebo pri stavaní mrakodrapov. Bezpečnosť je na prvom mieste.

2. MINIMÁLNA DILATÁCIA A VÝBORNÁ ROZMEROVÁ STABILITA

Použitím skla sme úplne minimalizovali tepelnú rozťažnosť, čím výplň získala výbornú rozmerovú stabilitu a je tak extrémne nepravdepodobné, aby sa rozmer výplne aj po rokoch akokoľvek zmenil v dôsledku slnečného žiarenia alebo mrazivých teplôt.

3. NIŽŠIA HMOTNOSŤ OPROTI CELOSKLENENÝM VÝPLNIAM

Výrazne sme znížili hmotnosť voči celoskleneným výplniam. V niektorých prípadoch je Evolution až o 60% ľahší a vytvára tak podstatne nižšie pnutie na rám.

4. VYNIKAJÚCE TEPELNO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

Tepelné a izolačné vlastnosti spĺňajú najvyššie kritériá a štandardy. Súčiniteľ prestupu tepla U dosahuje hodnotu 0,62 W/(m²K) pri hrúbke výplne iba 48mm, čo znamená, že toľko wattov tepla prejde konštrukciou o ploche 1m² pri rozdiele teplôt 1 kelvin). Čím nižšia je hodnota U, tým lepším tepelným izolantom je materiál.

5. MINIMÁLNA NÁROČNOSŤ NA ÚDRŽBU

Jednoduchá starostlivosť pomocou čistiacich prostriedkov vhodných na čistenie skla. Je to maximálne funkčné riešenie, pretože sklo nemá žiadne medzery, nepravidelné ani hrboľaté prvky a ani žiadne iné miesta, kde by sa mohla udržať či nahromadiť mastnota alebo špina.

6. INTEGROVANÉ PRESKLENIE A ČISTÁ LÍNIA JEDNÉHO CELKU

Žiadne nalepované, vkladané alebo vystupujúce prvky. Sklo-hliníkové výplne Evolution to je jeden kus a jedna línia.

Dvere s výplňou Evolution
Štruktúra výplne.

Sklo-hliníková výplň Evolution sa skladá z jedného kusu kaleného skla a jedného kusu hliníka. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa extrudovaný polystyrén a syntetická guma EPDM. Pri modeloch s presklením používame izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla.

Dvere s výplňou Evolution INOX
Štruktúra výplne.

Druhá kategória dverných výplní v tejto kategórii je Evolution INOX. Ide o rovnaký princíp, čiže jeden kus kaleného skla z exteriéru, jeden kus hliníka z interiéru, medzi nimi EPDM syntetická guma a XPS Plus extrudovaný polystyrén. Rozdiel je v tom, že za exteriérovým sklom nie je farebný nástrek ale antikór. Je to klasický prvok v modernej aplikácii so sklom. Benefit celého riešenia je v tom, že antikór je za sklom, nevystupuje, nepretŕča a tak sa tam neusádza špina ani nečistoty. Antikór chránený kaleným sklom nereaguje s vonkajším prostredím a jeho povrch tak ostáva dlhodobo nezmenený. Pri modeloch s presklením používame izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla.


Typy presklenia

Exkluzívna séria originálnych vchodových dverí s celosklenenou výplňou, pri ktorej sa graficky, prípadne pieskovaním upravený sklenený panel vkladá do rámu. Je to nadčasový ekologický produkt s perfektnými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Sklo nie len dobre vyzerá, ale má aj skvelé vlastnosti. Používame vždy iba bezpečnostné sklo. Celosklenené výplne vyrábame s izolačným dvojsklom (U=1,1) alebo izolačným trojsklom (U=0,6). Sklo upravujeme buď pieskovaním alebo digitálnou tlačou, prípadne farebným nástrekom. Dvere s celosklenenou výplňou zaujmú svojim atraktívnym vzhľadom a zapôsobia svojou jednoduchosťou a eleganciou práve vďaka použitiu skla.

ČO JE TO PIESKOVANIE?

Je to proces, pri ktorom je sklo vystavené prúdu vzduchu s drobnými časticami kremičitého piesku pod tlakom. Vtedy sa sklo stáva nepriehľadným a získava “mliečny” nádych.

ČO JE TO DIGITÁLNA TLAČ / FAREBNÝ NÁSTREK?

Digitálna tlač umožňuje aplikáciu aj zložitých grafických vzorov alebo fotiek vo vysokej kvalite priamo na sklo, čo otvára nekonečné možnosti fantázii a kreativite. Na graficky menej náročné vzory používame farebný nástrek.

PREČO JE CELOSKLENENÁ VÝPLŇ VISION GLASS PLNENÁ ARGÓNOM?

Argón je netoxický plyn, ktorý zvyšuje tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti celosklenenej výplne. Používa sa na vyplnenie vzduchovej medzery medzi sklami. Menej hluku, viac tepla a teda nižšie účty za kúrenie.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI DVOJSKLOM A TROJSKLOM?

Izolačné dvojsklo sa dnes prevažne používa už len v starších panelákových bytoch alebo nebytových či skladových priestoroch. Výhodou dvojskla je nízka cena a hmotnosť a nevýhodou sú vyššie tepelné straty. Izolačné trojsklo sa používa hlavne pri rekonštrukciách, novostavbách, nízkoenergetických a pasívnych domoch. Celosklenená výplň s trojsklom má tak vyššiu tepelno-izolačnú schopnosť, menej sa rosí, lepšie izoluje zvuk a je bezpečnejšia. Použitím trojskla získate až o 45% viac tepla a nižšie účty za vykurovanie.

A ČO NA TO ŽIVOTNÉ PROSTREDIE?

Kúpou dverí s celosklenenou výplňou šetríte aj životé prostedie, kedže 96% materiálov použitých pri jej výrobe je plne recyklovateľných.

Dvere s výplňou Vision Glass SAND
Štruktúra výplne – pieskovaná.

DVOJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 CONNEX
Z interiérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN

U = 1,1 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 28 mm

TROJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN
Z vnútornej strany je použité sklo FLOAT
Z interiérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN

U = 0,6 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 48 mm

Dvere s výplňou Vision Glass DIGITAL
Štruktúra výplne – digitálne tlačená a striekaná.

DVOJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN
Z interiérovej strany je použité sklo ESG MATELUX

U = 1,1 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 28 mm

TROJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN
Z vnútornej strany je použité sklo ESG MATELUX
Z interiérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN

U = 0,6 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 50 mm

Dvere s výplňou Vision Glass INOX
Štruktúra výplne – antikor.

TROJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN
Z vnútornej strany je použité sklo FLOAT s lepeným antikorom
Z interiérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN

U = 0,6 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 48 mm

Dvere s hliníkovou výplňou vo farbách RAL robíme vložené, ale aj s jednostranne alebo s obojstranne prekrytým krídlom. Pri hliníkových výplniach je možné si objednať Tiffany vitráž alebo živicovú vitráž, ktorá je dokonalou a výrazne lacnejšou imitáciou. Ponúkame dve základné štruktúry: Standard, ktorá je najjednoduchšia a tvorí ju len XPS polystyrén a Standard+, v ktorej je okrem XPS polystyrénu aj hliníkový plech pre zvýšenie tuhosti výplne. Okrem týchto základných štruktúr ponúkame aj prémiové štruktúry s vynikajúcimi tepelno-izolačnými hodnotami, ktoré sú ideálne do nízkoenergetických a pasívnych domov (Term Max a Term Plus), kde sa kladie dôraz na čo najnižšiu hodnotu U. Štruktúra TRD je ideálna do extrémnych podmienok, kde dverná výplň je tmavej alebo čiernej farby a svieti na ňu slnko celý deň – syntetická guma EPDM absorbuje dilatácie až do 2,5mm.

V tabuľke sa nachádza pre porovnanie aj štruktúra EVO, ktorá sa používa pri vchodových dverách so sklo-hliníkovou výplňou Evolution a Evolution INOX. Na obrázku nižšie sú znázornené základné štruktúry Standard a Standard+. Pre príklad, štruktúra Standard s hrúbkou 24mm je síce najlacnejšia, no jej koeficient prestupu tepla dosahuje nižšiu hodnotu U = 1,39 W/(m²K). Je to najjednoduchšia štruktúra, ktorú tvorí extrudovaný XPS polystyrén. Táto štruktúra poskytuje dobré izolačné vlastnosti výplne a adekvátnu tuhosť. V štruktúre Standard+ je okrem extrudovaného XPS polystyrénu aj hliníkový plech, ktorý zvyšuje celkovú tuhosť výplne a vytvára tak produkt s dobrým pomerom ceny a kvality.

Typy presklenia

HPL je materiál na živicovej báze vystužený celulózovými vláknami, vyrábaný pri vysokých tlakoch a teplotách. Je tvrdší a má menšiu teplotnú rozťažnosť ako PVC. Na výber máme 35 druhov presklenia a 26 typov dekorov. Pri výplniach HPL s presklením je možné si objednať Tiffany vitráž alebo živicovú vitráž, ktorá je dokonalou a lacnejšou imitáciou.

Standard je najjednoduchšia štruktúra, ktorú tvorí extrudovaný XPS polystyrén. Táto štruktúra poskytuje dobré izolačné vlastnosti výplne a adekvátnu tuhosť. V štruktúre Standard+ je okrem extrudovaného XPS polystyrénu aj hliníkový plech, ktorý zvyšuje celkovú tuhosť výplne a vytvára tak produkt s dobrým pomerom ceny a kvality. Štruktúra Stabil je zložená z extrudovaného polystyrénu XPS a vodovzdornej preglejky. Vznikla ako odpoveď na problém s dilatáciou dekorovaných výplní. Zabezpečí vašim dverám vynikajúcu tuhosť a odolnosť aj v náročnejších podmienkach. Štruktúra Extrem poskytuje najvyššiu tuhosť a odolnosť v kategórii HPL. Tvorí ju extrudovaný polystyrén XPS, vodovzdorná preglejka a hliníkový plech. Táto štruktúra zabezpečí vašim dverám v spojení s kvalitným rámom a zámkom nadštandardnú bezpečnosť.

Dekory a farby pre HPL

Typy presklenia

Dvere s PVC výplňou tvoria základ našej ponuky. Na výber máme 35 druhov presklenia a 10 typov dekorov. Pri výplniach PVC s presklením je možné si objednať Tiffany vitráž alebo živicovú vitráž, ktorá je dokonalou a lacnejšou imitáciou. Pri presklení je tiež možnosť priznania (Design Classic) alebo nepriznania rámiku (Design Plus).

Standard je to najjednoduchšia štruktúra, ktorú tvorí extrudovaný XPS polystyrén. Koeficient prestupu tepla pri základnej štruktúre Standard s hrúbkou 44mm dosahuje hodnotu U = 0,76 W/(m²K). Táto štruktúra poskytuje dobré izolačné vlastnosti výplne a adekvátnu tuhosť. V štruktúre Standard+ je okrem extrudovaného XPS polystyrénu aj hliníkový plech, ktorý zvyšuje celkovú tuhosť výplne a vytvára tak produkt s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Štruktúru Univerzal sme primárne vytvorili pre PVC dverné výplne s prelismi, ale je vhodná aj do iných typov PVC výplní. Má dobré izolačné vlastnosti a vysokú tuhosť. Štruktúra Stabil je zložená z extrudovaného polystyrénu XPS a vodovzdornej preglejky. Vznikla ako odpoveď na problém s dilatáciou PVC dekorovaných výplní. Zabezpečí vašim dverám vynikajúcu tuhosť a odolnosť aj v náročnejších podmienkach. Štruktúra Extrem poskytuje najvyššiu tuhosť a odolnosť v kategórii PVC. Tvorí ju extrudovaný polystyrén XPS, vodovzdorná preglejka a hliníkový plech. Táto štruktúra zabezpečí vašim dverám v spojení s kvalitným rámom a zámkom nadštandardnú bezpečnosť.

Typy dekorov na PVC

Typy presklenia